Ildefonso Falcones - jordens arvinger (Innbundet)

99,00 Kroner

Veil. salgspris 399,00 Kroner

Klarna
Varenummer: N2812B40016
Lagerstatus: På lager
stk.

Søk på forfatter
Innbundet
Boken er lest, men fin
Smussomslag har naturlige bruksmerker
Språk: Norsk
Vekt: 1,057
Sider: 932
Trykket i: 2018
Illustrert: Nei

Vår registrering
Oppdatert:
14.04.2025
Internkode: AKS70

For 10 år siden tok Ildefonso Falcones verden med storm med debutromanen Havets katedral. I oppfølgeren Jordens arvinger, tar Falcones oss igjen med til det fargerike og dramatiske Barcelona på 1300-tallet.
Barcelona 1387: Klokkene ringer i alle byens kirketårn, og folk stimler sammen for å se hva som skjer. I folkemengden befinner Arnau Estanyol seg, sammen med 12-årige Hugo Llor, som Arnau har tatt under sine vinger. Arnau har jobbet seg opp til å bli en av byens mest ansette menn, og han har hjulpet Hugo til å få arbeid ved et byens store skipsverft.

Klokkene, som varslet kongens død, varslet også starten på en ny og vanskelig tid for byens borgere, og det går ikke mange dager før det nye regimet får skjebnesvangre konsekvenser for Arnau og Hugo.

Produktets tagger

Billigere bøker og porto!

Mine tagger

Andre kunder har også kjøpt