Erlend Loe - Giæver og Iunker (Heftet)

99,00 Kroner

Klarna
Varenummer: N3828B38706
Lagerstatus: På lager
stk.

Søk på forfatter
Heftet
Boken er fin.
Språk: Norsk
Vekt: 0,124
Sider: 157
Illustrert: Nei
Denne utgaven er trykket i: 2023

Vår registrering
Oppdatert:
11.03.2025
Internkode: AKS70

Gamle Giæver bruker sine siste dager på jorda til å orientere unge Giæver om familiehistorien, om praktiske ting som gjørmestanga, pick-upen, meiseboller, puter, skuter, damer og ikke minst om den åtte hundre år gamle konflikten med Iunkerfamilien på nabogården.

Giæver har ikke lyst til å forlate dette livet uten at skikker og sedvaner, kunnskap, livsvisdom og hatet mot Iunkerne føres videre av neste generasjon.

«Du! Hei! Se på meg når jeg snakker! Noterer du? Er du klar? Har du slått på opptakeren? Jeg vil at du tar opp det jeg sier og noterer samtidig. Da får du med deg alt. For det som ikke fortelles forsvinner. Det som fortelles forsvinner også, men det tar lengre tid. Betraktelig lengre tid. Okay? Greit? Du er du klar? Godt.»

Produktets tagger

Billigere bøker og porto!

Mine tagger