Nyhet! Tilbud!

Karin Brunk Holmqvist - Kyss Karlsson i nakken

84,00 Kroner 99,00 Kroner

Klarna
Varenummer: N3765B41013
Lagerstatus: På lager
stk.

Søk på forfatter
Innbundet
Boken er fin
Smussomslag er fint
Språk: Norsk
Vekt: 0,343
Sider: 263
Trykket i: 2022
Illustrert: Nei

Vår registrering
Oppdatert: 12.05.2025
Internkode: JE95

Ny sjarmerende fulltreffer fra humørsprederen Holmqvist.

De er en merkelig forsamling de som bor langs Suppegjøk- veien utenfor Vitaby på Österlen. Veien heter ikke egentlig det, men hva skal man ellers kalle den, tenker søstrene Blenda og Johanna som har bodd der hele sitt liv. Bak blondegardinene følger de med på alt som skjer, og diskuterer ivrig hva naboene holder på med.

Og nå for tiden gjelder det å følge med, for hos den fornemme Louise forsvinner det truser fra tørkesnoren, Göte kukelurer med Hjördis, usedvanlige løvfrosker dukker opp i biologen Hel- mers hage, og det går rykter om at kommunen har planer om å grave opp veien og kanskje til og med tomtene langsmed.

I Suppegjøkveien er fred og fordragelighet på vei til å bli avløst av kaos, og naboene akter ikke å la det skje. Gamle stridig- heter legges bort, og man går sammen for å finne en løsning. Kommunen skal ikke tro at man kan gjøre hva som helst på landsbygda!

Ja, «kyss Karlsson i nakken», som Blenda Nilsdotter pleier å si.

Produktets tagger

Billigere bøker og porto!

Mine tagger