Umberto Eco - Det som tåler dagens lys

99,00 Kroner

Varenummer: N8792B53128
Lagerstatus: Én eller få igjen
stk.

Søk på forfatter
Heftet
Brukt  bok. Tilstand lest, men fin.
Språk: Norsk
Vekt: 0,138
Sider: 231
Trykket i: 2016
Illustrert: Nei
Oppdatert: 06.05.2026
Internkode: EES99
Velg en brukt bok fra Boklibris – bra for miljøet, billig for deg

En paranoid skribent raver rundt i et drømmeaktig Milano mens han rekonstruerer femti års historie i lys av et sinnrikt plot bygget rundt det råtnende liket av en falsk Mussolini. I skyggene lurer den høyreekstreme organisasjonen Gladio, frimurerlosjen P2, det mulige mordet på pave Johannes Paul den første, et statskupp planlagt av prins Junio Valerio Borghese, CIA, røde terrorister kontrollert av de hemmelige tjenestene, og tyve år med drap og skalkeskjul. En rekke uforklarlige begivenheter som kunne vært fri fantasi, helt til et BBC-program dokumenterer det hele, eller i hvert fall så mye som gjerningsmennene har innrømmet så langt. Så dukker et lik opp i Milanos trangeste gater.

Og midt i kaoset: En skjør kjærlighetshistorie mellom to fødte tapere, begge tabloidjournalister som balanserer mellom tapte idealer og kyniske oppdragsgivere.

Med utgangspunkt i faktiske hendelser, setter Umberto Eco opp en mesterlig vev av spenning, storpolitikk og menneskelige relasjoner. Handlingen er lagt til 1992, og det er første gang suksessforfatteren Eco skriver seg så nært opp til vår egen tid.

Produktets tagger

Billige bøker

Mine tagger