Leah Fleming - Den siste perlen

69,00 Kroner

Varenummer: N504B37362
Lagerstatus: På lager
stk.

Søk på forfatter
Heftet
Boken er synlig brukt
Språk: Norsk
Vekt: 0,379
Sider: 488
Trykket i: 2017
Illustrert: Nei

Vår registrering
Oppdatert: 19.08.2025
Internkode: HAA74

To menneskers skjebner - formet av en helt spesiell perle.
1879 York og Skottland: Greta Costello vokser opp i fattigdom, men får arbeid hos den aldrende gullsmeden Saul Abrahams. Han lærer henne kunsten å træ perler. Da Saul dør arver Greta et kjede med en nydelig, stor perle, og hun lover seg selv at hun aldri vil gi slipp på smykket.
I en sideelv til Tay-elven, finner unggutten Jem Baillie og faren den mest sjeldne av alle perler. Den er uvanlig stor og de kaller den Queenie. Da faren dør og en skruppelløs perlehandler svindler den verdifulle perlen fra Jems mor, sverger Jem at han en dag skal finne perlen igjen.
Den siste perlen er en nydelig og gripende roman om skjebnens finurlige veier og hvordan besettelsen for en spesiell ting kan føre til at man glemmer det viktigste i livet.

Produktets tagger

Billigere bøker og porto!

Mine tagger