Leïla Slimani - Vuggesang (Heftet)

79,00 Kroner

Varenummer: N4408B44450
Lagerstatus: På lager
stk.

Søk på forfatter
Heftet
Boken har naturlige bruksmerker
Språk: Norsk
Vekt: 0,185
Sider: 202
Trykket i: 2020
Illustrert: Nei
Vår registrering
Oppdatert: 30.10.2025
Internkode: EES99

Leïla Slimanis sjokkerende bok Vuggesang er spennende som en thriller. Men det er også en original roman om klasse, rase, morskap - og om det destruktive i måten vi organiserer våre moderne liv på.

«Babyen er død. Det tok bare noen få sekunder.»

Juristen Myriam og musikkprodusenten Paul vil være det perfekte paret. De vil ha kontroll over karrieren, invitere venner på mat- og vinkvelder, gi barna en god oppvekst. Da den middelaldrende, Mary Poppins-aktige barnepiken Louise kommer inn i familien, synes alt å falle på plass: Louise passer barna, sørger for innkjøp og matlaging og blir raskt helt uunnværlig for den lille familien.

Men det Myriam og Paul ikke aner noe om, er de mørke sidene og den grenseløse sårbarheten til kvinnen som de har betrodd det mest dyrebare, nemlig barna. Helt til tragedien en dag rammer.

Produktets tagger

Billigere bøker og porto!

Mine tagger