Nylig ankommet!

Domkirken i Trondheim Bind 1 og 2 - Gerhard Fischer - Bruktbok - Innbundet

499,00 Kroner

Varenummer: LTR59B57536
Lagerstatus: På lager i Norge
stk.

Søk på forfatter
Innbundet
Brukt bok. Litt slitasje.
Språk: Norsk
Vekt: 3,358
Sider: 2 bøker
Trykket i: 1965
Illustrert: Ja
ISBN: XX
Oppdatert: 19.10.2026
Internkode: ØJO74
Velg en bok fra Boklibris – bra for miljøet, billig for deg

Domkirken i Trondheim: Kirkebygget i middelalderen (bind 1 og 2) er det monumentale standardverket om Nidarosdomen, skrevet av den anerkjente arkitekten og arkeologen Gerhard Fischer. Verket ble utgitt av Forlaget Land og Kirke i 1965 i anledning markeringen av at det var 900 år siden kirken ble påbegynt.
Dette omfattende topografiske og bygningshistoriske tobindsverket er selve grunnmuren i forskningen på Nidarosdomen:
• Bind 1 (Tekst): Inneholder Fischers grundige gjennomgang av domkirkens arkitektoniske historie. Boken tar for seg alt fra de eldste byggetrinnene på 1000-tallet under Olav Kyrre, gjennom storhetstiden på 1100- og 1200-tallet under erkebiskop Øystein, til forfallet etter reformasjonen og de påfølgende brannene.
• Bind 2 (Plansjer og oppmålinger): Består av detaljerte arkitektoniske tegninger, tverrsnitt, oppmålinger, detaljskisser av steinhuggermerker og unike fotografier som dokumenterer katedralens steinmurer og rekonstruksjonsarbeid.
 

 

Produktets tagger

Billige bøker

Mine tagger